Среда, 27 марта
Shadow

Вірні способи заблокувати погані думки і повернути собі гарний настрій

Вірні способи заблокувати погані думки і повернути собі гарний настрій

Поганий настрій і дурні думки, як стереотипно прийнято вважати, бувають не тільки в періоди так званих «загострень» — навесні і восени. Літо в цьому плані — не виняток. Неприємні думки можуть не давати заснути вночі, а вдень — вводити в стан ступору. Впоратися з ними надзвичайно важко, але провідні експерти запевняють, що блокувати їх все ж можна і потрібно. Про те, як протиставити поганим думкам, ГолосUA дізнавався у практикуючих психологів.

Як правило, погані думки налітають раптово. До речі, найчастіше вони бувають страшніші, ніж-то подія, яка викликала їх. Буває, що люди витрачають на негативні обмірковування по багато годин на день. Між тим психологи запевняють, що впоратися з таким «ворожою навалою» можна, для блокування поганих думок існує багато методів. Відомий американський психолог Деніел Вегнер, який присвятив цій проблемі не один десяток років, рекомендує ряд методів, які заблокують поява поганих думок чи впораються з ними, якщо вони вже прийшли у вашу голову.

Перейдіть на інший предмет

Отже, першим ділом потрібно переключитися, радить Вегнер. Постарайтеся направити свою свідомість на інший предмет, про який ви дуже любите думати і при цьому він володіє позитивним змістом. Психолог рекомендує «не намагатися не думати про білу мавпу, а подумати — про чорною», а краще навіть про рожевий фламінго.

Психолог пропонує завести собі кілька «додаткових» думок «з продовженням», які викликають багато запитань і вимагають відповідей. Таким чином вони втягнутий у вас зовсім інший потік роздумів. Наприклад, чи правда, що у накачаного Бреда Пітта силіконові м’язи, а не справжні? Про це десь писали. Але якщо це дійсно так, то як актор користується такими м’язами? Як відомо, силікон не може скорочуватися… Може, є якийсь спосіб, щоб змусити силікон це робити? Також модно подумати про теорії змови, згідно з якою наша Земля не кругла, а плоска. Тільки нібито група злісних вчених століттями переконує нас у кулястості нашої планети. Знімки з космосу, мовляв, фальсифіковані тими ж ученими. А що з полюсами? Полюс тільки один — Північний, він у центрі плоскої Землі, як диск, а по краях диска — льодовики, які «не до кінця освічені» експерти видають за Антарктиду. І так далі.

Читайте также:   Аванафіл: дієва стратегія у лікуванні еректильної дисфункції

Займіться справою, що приносить задоволення

Щоб вируючий потік «мисленого марення» не забрав вас в зовсім вже неправильному напрямку і щоб повернути собі гарний настрій, займіться справою, рекомендує психолог Наталія Михайлова.

Від того, що ми дозволяємо собі безцільно лежати на дивані або вранці, прокинувшись, не вилазити з ліжка по годині, ми робимо тільки гірше для самих себе, запевняє експерт. Безперечно, від цього в голову полізуть нехороші ідеї і тривоги. Займіться чим-небудь, не поєднується з нудьгою і ниттям. Також краще зайнятися справою, яка не поєднується з їжею. Спокуса смачно і часто є може призвести до набирання зайвої ваги, що не дуже-то вас обрадує. Зрештою, вийдіть на вулицю, зателефонуйте комусь по телефону, займіться прибиранням квартири або улюбленим рукоділлям. Н. Михайлова рекомендує скласти для себе план дня і план тижні — список справ, які приносять задоволення. Вмикайте по одному задоволення в план кожного дня, а також відсортуйте такі справи по важливості, терміновості і бажаності.

Уникайте «штучного» стресу

Деніел Вегнер підкреслює, що є люди, які вважають найкращим варіантом впоратися з нав’язливими думками сильне враження. Наприклад, скандал з сусідами або пробіжка вночі голяка взимку по місту. Таке не спрацьовує. Наукові дослідження свідчать, що чим більшу струс ви даєте своїм емоціям, тим слабкіше мозок перед «вторгненням» непроханих думок. Все строго навпаки: постарайтеся заспокоїтися і відпочити. Чим більше у вас сил і ніж у найкращому стані перебуває ваш мозок, тим більше у вас шансів відбити атаку поганих думок.

Читайте также:   Аванафіл: дієва стратегія у лікуванні еректильної дисфункції

«Півгодини на тяжкі роздуми»

Експерт рекомендує «домовитися» з нав’язливою думкою: мовляв, ви обов’язково приділіть їй увагу, але тільки трохи пізніше. Включіть в свій щоденний графік «півгодини на тяжкі роздуми», проте ні в якому разі не перед сном, а, наприклад, у розпал робочого дня. Під час обідньої перерви, подумавши про те, що вас гнітить, ви досить швидко відволіктися від проблем і знову пориньте назад на роботу.

Рано чи пізно ваша підсвідомість звикне, що у нав’язливих думок є своє строго певний час з чіткими рамками, і перестане дошкуляти вас в інші години. А тепер можна думати, як винищити надокучливі думки і в їх «законне» час.

Сконцентруйтеся на нав’язливої ідеї

Є класичний приклад, коли до великого цілителя Абу-Алі ібн-Синьо прийшов пацієнт з скаргою на те, що у нього сіпається повіку. Ібн-Сіна прописав йому вельми сумнівне засіб — щогодини «хворий» повинен був починати спеціально моргати перекірливим століттям. Пацієнт усміхнувся, але обіцяв суворо виконувати припис. Через кілька днів він прийшов подякувати лікаря.

Подібно до засобу, прописаному великим ібн-Сіною, це метод діє від поганих думок — за принципом «від протилежного». Так, коли до вас в голову прийшла нав’язлива думка, постарайтеся змусити себе обмыслить її з усіх сторін, повертайте її і так і сяк, змусьте себе боятися, що вона вислизне від вас, і ви досить швидко відчуєте, що хватка її слабшає, вона вже сама рада буде від вас втекти.

Визнайте неминучість поганої думки

Це ще один спосіб, який частково схожий з попереднім. Постарайтеся замінити страх перед появою «вічною» думки повною байдужістю до неї. Навчіть себе думати про неї як про щось зовнішнє. Приміром, якщо це думка про те, що вас залишив коханий чоловік, змусьте себе звикнути до подання, що ця думка не має ніякого відношення до нього, а існує сама по собі: «от зараз ляжу спати, і до мене знову прийде моя думка №1».

Читайте также:   Аванафіл: дієва стратегія у лікуванні еректильної дисфункції

Необхідно привчити себе до того, що ця думка не повідомляє нічого нового, вона не розвивається, а просто приходить і йде, як приходять і ідуть 12 годин ночі, а також осінь, зима, весна та літо. Зовсім скоро ви відчуєте, що ця нав’язлива думка дійсно йде.

Медитуйте до повної відсутності думок

Медитація — це прекрасний спосіб організувати своє свідомість і думки зробити підконтрольними. Практикуйте її кожен день, намагаючись досягти стану повної відсутності думок. Це досить непросто, однак якщо ви навчитеся медитувати, то зможете викликати цей стан за своїм бажанням, включаючи його, наприклад, в той час дня, коли ви найбільш схильні поганим думкам, або в тій ситуації, коли стаєте найбільш беззахисні перед поганими думками. Якщо дурна думка не отримує позитивного підкріплення у вигляді вашої готовності приділяти їй ресурси свого мозку, вона починає слабшати, а незабаром сходить нанівець.

Експерти відзначають, що нав’язливі думки особливо люблять тих людей, у яких немає ні великої мети в житті, ні цікавого хобі. Настирлива думка привчає нас концентруватися на ній і забувати, що на світі існує дуже багато хорошого, про що міркувати набагато приємніше. Виводите себе зі стану сумних роздумів, краще подумайте про шляхи до успіху, яке принесе вам задоволення. Докладаючи старання, вам поступово вдасться привчити себе до позитивних мрій.

Вірні способи заблокувати погані думки і повернути собі гарний настрій