Звучить неприємно, але ковтати слиз – це нормально. Потрапляючи в шлунок разом з соплями, мікроби швидко гинуть в соляній кислоті, що входить до складу шлункового соку.
У ЛОР-лікарів є улюблена страшилка про те, що, втягуючи в себе соплі, можна загнати їх в носові пазухи і спровокувати гайморит. Але схоже, що це міф: рекомендацій не шмигати носом немає навіть у радах для дітей з нежиттю.
Читайте також: чи Можна захворіти гайморитом, якщо не лікувати нежить
З іншого боку, якщо людина часто шморгає носом, по задній стінці горла постійно стікає слиз. Це може дратувати нерви в задній частині горла і провокувати кашель. З цієї причини видалення соплів з носа може бути більш корисним, ніж ковтати.
Шмыгание носом може викликати кашель
Однак сказати, що сякатися однозначно корисніше, ніж шморгає носом, не можна. Коли люди сякаються, тиск в носі збільшується до 66 мм ртутного стовпа – це в 10 разів вище, ніж при природному чханні і кашлі.
Експериментально доведено, що приблизно 1 мл соплів при цьому потрапляє в носові пазухи – це може спровокувати інфекцію та призвести до синуситу. А якщо сякатися особливо інтенсивно, можна пошкодити барабанні перетинки і кровоносні судини в носі.
Як правильно сякатися: відео