Среда, 31 мая
Shadow

Коли йти до психолога: ознаки, коли треба йти до психолога

Коли йти до психолога: ознаки, коли треба йти до психолога

Робота психолога для багатьох покрита таємницями, загадками і побоюваннями. Іноді, коли ми думаємо, що треба звернутися до психолога, це може викликати в нас страх і сумніви: чи точно мені потрібен психолог, варто виносити особисте на обговорення з чужою людиною, що подумають люди, якщо дізнаються? В чому полягає робота психолога і коли варто звернутися за професійною допомогою — розповіла експерт гостросоціального ток-шоу «Один за всіх» на СТБ, психолог і фізіогноміст .





За словами Тетяни, психолог — це, в першу чергу, помічник. Фахівець не вирішує проблему і не робить вибір за людину, але він допомагає навчитися мислити по-новому поглянути на себе з боку, оцінити звичну ситуацію під новим кутом і вирішити її.

4,7
5
1

Ось що каже фахівець:

Читайте также:   Чому жінки носять червоний одяг - який одяг вибрати на побачення

Коли йти до психолога: ознаки, коли треба йти до психолога

Яка б проблема не виникла у людини – це результат того, що коли-то його цього навчили: чогось боїтеся – вас колись навчили боятися цього, не можете щось зробити або досягти, опускаєте руки – ви колись навчилися вірити в те, що ви нічого не можете,– ділиться досвідчений психолог. – Фахівець допомагає розібратися вам з простими речами: як поважати себе і оточуючих, вірити в себе, розуміти себе і приймати те, що всі люди різні. Часто цьому заважає пережитий негативний досвід або психологічні травми. Їх можна опрацювати.

Якщо у вас виникає проблема, з якою ви не можете впоратися, ситуації в яких не знаєте, як себе вести, а звичайні способи вирішити їх не допомагають, думки, до яких систематично повертаєтеся, відчуваєте себе пригніченим, не можете позбутися від страхів, відчуваєте апатію або депресію — сміливо вирушайте до психолога.

Читайте также:   Якими словами освідчитися чоловікові: красиві формулювання своїми словами

Важливо розуміти, що питання може вирішитися сам по собі, втратити свою актуальність, але також він може вплинути на людину — посилити комплекси або розвинути відчуття своєї неспроможності, нерозуміння що робити, згодом цього можуть виникнути страхи. Набагато результативніше зайнятися профілактикою, ніж працювати з наслідками. Тим не менше, коли ви зіткнулися з проблемою, з допомогою психолога ви можете швидше розібратися з ситуацією, зрозуміти, що з вами відбувається.

Читати також

Кількість консультацій залежить від проблеми, яку необхідно вирішити.

Коли йти до психолога: ознаки, коли треба йти до психолога

Наприклад, для запитів, як побороти страх перед публічним виступом або польотом, прийняти правильне рішення, досить 4-10 зустрічей, хоча все дуже індивідуально. Але якщо у людини більш глибокі запити: як зрозуміти себе, позбутися від бажання подобатися всім, навчитися радіти життю, полюбити і прийняти себе, то консультації можуть тривати до тих пір, поки всі питання не будуть вирішені.

Читайте также:   Міжнародний день кунілінгуса: вся правда про оральні ласка

— розповідає Тетяна.

Кожен сам вибирає, як справлятися зі стресом і труднощами, але треба пам’ятати, що психологічне здоров’я — це дуже важливо. Обов’язково вирішуйте всі питання по мірі їх надходження!

Читати також

Також читайте с.

Фото: pixabay.com, особистий архів Тетяни Ларіної