З початком осені стартують і сезонні захворювання, і застуда. Що тільки не намагаються робити люди, щоб вилікувати перші симптоми застуди або загальмувати розвиток вірусної інфекції.
Переважно це зводиться до вживання «чарівних» препаратів, що обіцяють негайне зцілення, вітаміну С у великих дозах, прийом гарячої ванни або вживання чаю у великих кількостях.
Читайте також: Чому болить голова в потилиці і інших точках: причини та поради
ЛОР-лікар Марія Євдокимова зазначає: якщо вірус потрапив на слизову, вплинув на рецептори клітин епітелію, проник в клітини дихальних шляхів і почав розмножуватися, ліки його не зупинять. А зупинити вірус може сам організм, тобто імунна система.
Звичайно, симптоми застуди можуть бути незначними і зберігатися 1-2 дні. І якщо ви що-то приймаєте, то буде створюватися ілюзія того, що «чарівні пігулки» допомагають.
«Чарівні» ліки від застуди – неефективні
У середньому симптоми ГРВІ зберігаються у маленьких дітей 14 днів, а сама частота ГРВІ приблизно раз на місяць з вересня по квітень.
У старших дітей і дорослих нормальна частота ГРВІ – 3-4 рази на рік, а тривалість-5-7 днів.
Що позитивно вплине на перебіг застуди
Щоб застуда минула без ускладнень, потрібно дотримуватися здорового способу життя. Якщо ви займаєтеся спортом на період застуди не уникайте його, однак, навантаження повинні бути помірними. Також важливий раціон – він повинен бути різноманітним і здоровим. Якщо ви курець, то під час застуди варто кинути погану звичку. Також стежте за тим, щоб не було дефіциту заліза і цинку.
Цинк міститься в устрицях, червоному м’ясі, крабах, лобстері, птиці, молочних продуктах, горіхах і бобах.
Залізо міститься в червоному м’ясі, печінці, кров’янці, а також в рослинній їжі:
- горіхах,
- бобових,
- гречці,
- шовковиці,
- чорносливі,
- куразі,
- зелені (зокрема, кропива і листова капуста (кейл).
Під час застуди приймайте чорнослив
Тому при перших ознаках застуди нічого робити не потрібно. Лікар попереджає: не існує ефективних препаратів для профілактики ГРВІ, не варто піддаватися рекламі.