Економісти з Університету Массачусетс і Каліфорнійського політехнічного державного університету встановили, що висока температура повітря сприяє розвитку симптомів психічних захворювань і збільшує рівень самогубств.
Дослідники запевняють, що коли середня місячна температура підвищується на 17 градусів Цельсія, збільшуються випадки самогубств зростає кількість звернень за психологічною допомогою, повідомляє Medical Xpress.
Читайте також: Супрун розповіла, чому важливо лікувати депресію
Економісти ознайомилися з дослідженнями з 1960 по 2016 рік і дійшли висновку, що частота негативних симптомів психічних захворювань і їх наслідків ростуть у спекотні дні.
За підсумками дослідників, якщо температура перевищує середню на 17 градусів, то щомісячне кількість пацієнтів, які звертаються за психічної і психологічної допомогою зросте на 0,48%, а кількість самогубств зростає на 0,35%.
Фахівці пояснюють цей вплив тим, що в результаті підвищення температури порушується якість сну, який є одним з найважливіших основ психічного здоров’я.
Розуміння цієї проблеми дає змогу знайти механізми боротьби з нею. Автори закликають лікарів психічного здоров’я врахувати це явище, приділивши більше уваги своїм пацієнтам в періоди аномальної спеки.
Також автори дослідження висловили стурбованість тим, наскільки негативно частота екстремальних температурних явищ буде впливати на психічне здоров’я населення.