Среда, 20 января
Shadow

Причини, чому жарознижуючі не допомагають


39

Насамперед варто відзначити, що єдиними безпечними препаратами для зниження температури у дитини є ібупрофен і парацетамол.

Про те, чому жарознижуючі можуть не працювати, розповіла педіатр Марія Шпіт.

До теми: Парацетамол або ібупрофен: що краще

Важливо: дітям не можна знижувати температуру анальгіном, аспірином, мефенамінової кислоти, німесулідом та іншими препаратами, крім парацетамолу та ібупрофену. І но-шпа, який би цілющою її не вважали не може збити температуру.

Чому жарознижуючі можуть погано працювати

  • Погана якість самих ліків;
  • Розрахунок дози за вказівкою на упаковці, а не на вагу дитини (однорічна дитина може важити як 8 кілограмів, так і 14 кілограмів)
  • Препарат довго зберігався відкритим;
  • Умови зберігання не відповідають зазначеним в інструкції – світло і температура мають вкрай важливе значення;
  • Не струснули флакон перед тим, як давати ліки, тим самим діюча речовина нерівномірно розподілилося;
  • Не зігріли препарат в руці – холодний препарат діє довше;
  • Закутали дитини в купу одягу і закутали в ковдру, щоб «пропотіла»;
  • Дитина повинна пити не менше 50-70 мл рідини на кілограм маси тіла. Якщо ж він мало п’є, наростає інтоксикація і температура може гірше знижуватися;
Читайте также:   Як сон впливає на здоров'я наших легенів

Причини, чому жарознижуючі не допомагають

Якщо ви хочете застосувати додатковий метод зниження температури, можна спробувати обтирання теплою водою, легкий душ, додаток холодного компресу на лоб і в місці проходження магістральних судин (пахви, ліктьова ямка, під колінами, пах, шия).

Якщо у дитини не збивається температура, це не означає. що йому потрібні антибіотики, тому ні в якому разі не призначайте їх самостійно.

Читайте также:   Вченим вдалося встановити причину розвитку особливо небезпечного виду раку - раку, онкологія, новини науки