Соціальні мережі — велике технологічне досягнення, яке забезпечує багато можливостей. Але разом з цими можливостями приходять і біди. Не можна сказати, що соціальні мережі це один суцільний шкоду. При правильному підході до цього чуда інтернет технологій можна отримати якусь користь і полегшити собі життя. Але фахівці попереджають, що завжди існує ризик того, що робота з соціальними мережами відіб’ється шкідливими наслідками на нашій психіці. Про це повідомляє replyua.net, посилаючись на «Саморозвиток та самовдосконалення».
Психологи називають ряд шкідливих наслідків користування соціальними мережами: розвивається синдром дефіциту уваги (стає важко довго утримувати увагу, наш розум перескакувати з одного предмета на інший, увага постійно «втікає»); інформаційна залежність (мозок вимагає нової порції інформації і не може розслабитися); втома і стрес (мозок сильно стомлюється, організм відчуває стрес); зниження інтелекту (навіщо думати самому, коли будь-яку ідею можна знайти в інтернеті).
Особливо шкідливо постійне користування інтернетом для підростаючого покоління. Дитяче мислення набагато більше «пластично» ніж доросле і тому легше може перейняти шкідливі стандарти мислення, які формують, зокрема, соціальні мережі.