Брак сну або прогулянок на свіжому повітрі, неправильний графік або недостатній сон негативно відбиваються на імунітет дітей і збільшує ризики зараження грипом.
Про це ГолосUA розповіла педіатр Тетяна Антонова.
Сучасні діти частіше грають у комп’ютерні ігри, ніж на дитячих майданчиках. Це частково компенсується при захоплення спортом, відвідування спортивних гуртків. Головне – щоб дитина рухався, а не сидів біля екрану телевізора або комп’ютера цілими днями.
«Відсутність руху в дитячому віці – дуже небезпечно, так як може позначитися в цілому на розвиток організму. Батькам варто звертати на це підвищена увага. Якщо дитині відвідувати спортивні секції нецікаво, привчіть його хоча б робити зарядку щоранку і візьміть за правило гуляти всією родиною хоча б кілька разів на тиждень в парку або просто по вулиці, а як потепліє – можна планувати пікніки, походи в ліс», — порадила лікар.
Фахівці упевнені, що імунітет, особливо дитячий, підривають не тільки погодні умови, але і банальні стреси. Причому, у дитини їх часто значно більше, ніж у дорослих.
«Гострий стрес у школярів може бути викликаний як фізичною перевтомою (адже сучасні діти, окрім шкільних занять, відвідують ще кілька секцій), так і психологічним станом або навіть тиском з боку близьких. Все це негативно позначається на стан організму і, як результат, на їх імунної системи», — зазначила лікар.
Фахівець також нагадала, що кращим засобом від стресу є відверта розмова з близькою людиною. Завдання хороших батьків – стати тими людьми, до яких малюк в першу чергу звернутися за допомогою.