Як комплементарної медицини хронічні гіпертоніки можуть використовувати крім прописаних ліків і деякі корисні види чаю.
Про це пишуть ЗМІ.
Зелений чай. Володіє величезним безліччю корисних властивостей, найчастіше його п’ють для боротьби із зайвою вагою. Однак дослідники з’ясували, що регулярне вживання чаю (не менш 12 тижнів поспіль) знижує артеріальний тиск на 2-3 мм ртутного стовпа. Крім того, це прекрасний напій для боротьби із запаленнями.
Чай Улун. Це китайський напій, який поєднує в собі властивості чорного і зеленого чаю. Також має безліч корисних властивостей, зміцнюючи здоров’я серця за рахунок безлічі антиоксидантів. Втім, для запущених гіпертоніків цей напій може бути не надто ефективним.
Чай з гібіскусу. Ще одне дослідження показало, що даний напій знижує артеріальний тиск, якщо вживати його щодня не менше 6 тижнів. Причому найсуттєвішим було падіння систолічного тиску. Чай з гібіскусу є і протиракові властивості.
Чорний чай. Дослідники з’ясували, що якщо людина щодня вживає не менше двох чашок чорного чаю, то це одночасно знижує систолічний та діастолічний артеріальний тиск, а разом з цим знижується і ризик інсульту. Знову-таки це відбувається за рахунок містяться в чаї антиоксиданти, які також покращують здоров’я шлунково-кишкової системи, знижують рівень холестерину і навіть запобігають рак.
Раніше вчені назвали молочний продукт для зниження ризику гіпертонії.